Psychoterapia

Dla kogo?

Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju Osobowości we Wrocławiu kieruje ofertę do wszystkich poszukujących pomocy w rozwiązaniu trapiących ich problemów. Jeśli chcesz uporać się z sytuacją, która Cię przerasta bądź po prostu pragniesz lepiej poznać samego siebie – skorzystaj z naszej oferty i weź udział w terapii i warsztatach, których nadrzędnym celem jest rozwój osobowości. Jeśli chcesz się wyzwolić z codziennych schematów, zmagań i pędu życia, wyciszyć się i odkryć w sobie potencjał, który jeszcze nie jest Ci znany, doznać niezwykłych przeżyć, zrobić coś, co wydaje się niemożliwe, pokonać swoje lęki, spojrzeć na siebie, ludzi i otaczający Cię świat trochę inaczej niż do tej pory to ta oferta jest właśnie dla Ciebie.

 

Czym jest psychoterapia?

Psychoterapia obejmuje szeroki zakres oddziaływań w stosunku do zaburzeń umysłowych lub fizycznych. Stosuje się szeroką gamę metod, a terapeuci pracują z jednostkami lub grupami pacjentów, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Terapię stanowi zbiór określonych technik mieszczących się w ramach poszczególnych nurtów. Cały proces zmierza do wypracowania trwałej zmiany i poprawy komfortu życia m.in. w objawach depresji, zmaganiach z traumatycznymi doświadczeniami czy leczeniu alkoholizmu.

 

Jakie typy pomocy oferuje Ośrodek Better?

 

Zespół naszego ośrodka specjalizuje się w różnych formach wsparcia. Rozwiązujemy m.in. problemy związane z doświadczaniem silnego albo przewlekłego stresu (zajęcia tradycyjnej jogi tybetańskiej, treningi relaksacji i regulacji oddechu, a także warsztaty pracy z ciałem, polegające na pozbyciu się blokad i napięć powstałych podczas doświadczania trudnych emocji). Nasz Ośrodek udziela również wsparcia tym osobom, które mają problemy związane z relacjami z innymi ludźmi czy też problemy związane z trudnościami przystosowawczymi. Pomagamy uwolnić się od nałogów prowadząc terapię indywidualną i grupową dla osób uzależnionych i ich bliskich. Oferujemy profesjonalne leczenie uzależnień, w tym alkoholizmu, narkomanii, hazardu i innych.
Dobry psycholog pomoże Ci rozpoznać i zmienić różne przekonania, które są źródłem wielu problemów. Wykorzystujemy w pracy z klientem innowacyjne metody takie jak Theta Healing, metoda dwupunktu doktora Richarda Bartletta.