O nas
Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju Osobowości „Better” w życzliwej atmosferze szacunku i zrozumienia, kieruje swoją ofertę psychoterapeutyczną do osób, które cierpią z powodu:
- uzależnienia (alkohol, narkotyki, pracoholizm, zakupoholizm, hazard, internet),
- nerwicy,
- depresji,
- zaburzeń odżywiania (anoreksja, bulimia),
- dolegliwości psychosomatycznych,
- myśli lub zachowań obsesyjnych,
- zaburzeń zachowania,
- odczuwają lęk, niepokój,
- czują smutek, przygnębienie, rozpacz,
- mają poczucie pustki, wycofania,
- nie radzą sobie ze stresem,
- przeżywają trudności w relacjach z ludźmi (dziećmi, partnerem, rodzicami, szefem),
- są zaniepokojeni zachowaniem swoich bliskich,
- są dorosłymi dziećmi alkoholika.
Współpracujemy z ośrodkami długoterminowego leczenia uzależnień.
Zapraszamy do zapoznania się z opiniami Pacjentów, którzy skorzystali z oferty naszego Ośrodka:
Misja
Każde spotkanie z Pacjentem traktujemy jako niepowtarzalną okazję do prawdziwego poznania siebie i zwiększenia wpływu na swoje życie, relacje z bliskimi, codzienne wybory.
Dążymy do tego, by nasi Pacjenci uzyskali wewnętrzny spokój, radość i poczucie sprawczości. Pomagamy też wejść na trzeźwą ścieżkę życia. A wszystko to w atmosferze odpowiedzialności, szacunku i życzliwości.
BETTER w liczbach
- W maju 2023 roku Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju Osobowości BETTER będzie obchodził swoje 20-lecie. Początkowo funkcjonowaliśmy pod nazwą Ośrodek Psychoterapii i Leczenia Zaburzeń Funkcjonowania. Ośrodek powstał z inicjatywy Barbary Zawadzkiej-Burduk, Haliny Kinach oraz Agnieszki Fok.
- Przez minionych 20 lat odnotowaliśmy ok 4500-5100 wizyt pacjentów rocznie.
- Prowadzimy terapię indywidualną, grupową, małżeńską i rodzinną. W 2012 roku terapię małżeńską podjęło u nas 20 par, z czego 16 ukończyło ją z pozytywnym skutkiem.
- Organizujemy liczne warsztaty terapeutyczne m.in. dotyczące radzenia sobie ze stresem i lękiem, trening asertywności, trening rozwoju kreatywności, warsztaty dla par i osób odchudzających się. W ubiegłym roku przygotowaliśmy 12 warsztatów, w których uczestniczyło około 150 osób.
- Prowadzimy grupy terapeutyczne adresowane do osób z syndromem DDA (zespół utrwalonych osobowościowych schematów funkcjonowania psychospołecznego powstałych w dzieciństwie w rodzinie alkoholowej) oraz osób uzależnionych. W tego rodzaju formach pracy uczestniczyło w 2012 roku ponad 300 osób.